POKEROVÉ TURNAJE

Popularita pokerových turnajů po celém světě neustále roste především díky jejich medializaci. Na pokerových turnajích je předem dáno, kolik maximálně můžete prohrát (podle výše zápisného). Zaplatíte poplatek a vstupné na pokerový turnaj a poté obdržíte žetony. Prohraje-li hráč žetony, hra končí a turnaj vyhrává hráč, který vyhraje všechny žetony.

Typy turnajů

Texas holdem freefoll – neplatíte žádný registrační poplatek ani vstupní vklad, tj. hra poker zdarma. Vítěz většinou získá malou cenu či postup do jiných – placených turnajů.  Sit´n´go jsou turnaje, které mají jeden či více stolů. Začátek turnaje není pevně stanoven, takž do turnaje můžete vstoupit i během hry. Turnaj začíná po té, co se zaregistruje stanovený počet hráčů. Heads-up turnaje jsou turnaje, ve kterých se hraje vyřazovacím způsobem, tj. jeden na jednoho. V některých turnajích je možnost re-buy, to znamená, že si během hry můžete dokoupit další žetony a zůstat díky tomu déle ve hře.

Nejprestižnější z tradičních pokerových turnajů je WSOP (World Series of Poker) konající se každý rok v Las Vegas. Na WSOP se hrají různé varianty pokeru a výhry dosahují miliony dolarů. Zápisné je vysoké, ale díky výhře v některém z online pokerových turnajů se na WSOP můžete dostat, protože hlavní cenou bývá právě účast na turnaji WSOP. Největší pokerová soutěž v Čechách je WSOPE.