V BLACKJACKU JSOU DŮLEŽITÉ DETAILY

Tato velice oblíbená karetní hra nesmí chybět na stole v žádném kasinu. Jednoduchost a přehlednost dává této hře podmanivý nádech a mezi hazardními karetními hrami patří k těm nejoblíbenějším. Bylo také natočeno mnoho filmů, ve které BlackJackBlackjack figuroval, jedním z nejznámějších je Rain Man s Dustinem Hofmanem a Tomem Cruisem, kdy pomocí počítání karet vyhrála tato dvojice velkou sumu peněz.

Právě počítání karet je nejznámějším trikem, jak přelstít pravidla hry. Jak ale jinak zvýšit svou šanci na výhru a snížit tak house edge? Těžkou metodou. leč úspěšnou je pochopení řeči těla dealera. I rozdávající jsou jen lidé a přesto, že jsou pravidelně školeni, aby na jejich výrazu nebylo nic poznat, dá se z jejich chování vyčíst mnohé. Nejedná se zrovna o exaktní vědu, ale dle toho, jak se dealer podívá na karty, můžeme alespoň orientačně odhadovat, jaké karty si dealer rozdal.

Uveďme si příklad, dealer dostane na ruku nízké karty, třeba 2 - 6. U těchto nižších karet není hned poznat jejich hodnotu, karty se musí více natočit a dealerům pohled na nich spočívá déle než u vyšších karet. Samozřejmě je nutné, než se do používání této strategie pustíte, si dealera trochu proklepnout a ujistit se tak ve svých odpozorovaných schopnostech. Každý rozdávající je jinak zkušený a mnoho z nich si na toto nedávají pozor.

Nemusíte se touto jednoduchou radou řídit, ale pokud jste vášnivý hráč Blackjacku, jistě ho častokrát oceníte. 

Pravidla hry Black Jack Professional Series

Karty 

Multibox Blackjack se hraje se 4 standardními balíčky 52 karet (bez žolíků).

Číselné karty, 2-10, se počítají podle hodnoty na líci. Figurové karty, králové, královny a kluci mají hodnotu 10 a esa 1 nebo 11. Žádná ze 4 barev nemá zvláštní význam.

Hrajete proti počítačovému dealerovi. Dealer dostane dvě karty a hráč dostane do každého boxu dvě karty. Hráčovy karty se rozdávají lícem vzhůru, zatímco u dealera se zobrazuje pouze první karta. Hráč může zvolit další kartu kliknutím naTrefit. Toto může hráč opakovat podle přání, dokud celkový součet jeho karet nepřekročí 21. Pokud celek přesáhne 21, je to "přetažení" a hráč automaticky prohrává.

Když je hráč spokojený se svými kartami měl by kliknout naStát. To se opakuje u všech oken, se kterými hráč hraje. Poté, co hráč skončil, dealer odhalí kartu lícem dolů a rozhodne, jestli chce dobrat další kartu. Dealer musí mít celkem 17 nebo více karet. Když je dealer spokojený se svými kartami, rozhodne se o vítězi.

Hráč vyhrává, když je hodnota jeho karet vyšší než hodnota karet krupiéra, nebo když krupiér přesáhne limit.

Když je součet karet hráče stejný jako součet karet krupiéra, dochází k remíze a hráč dostává zpět svoji sázku.

Karty se míchají před každou hrou.

Poznámka: Pro zobrazení Tabulky výplat umístěte kurzor nad značku Min/Max.

Double Jack™ vedlejší sázka

Poznámka: Některá kasina provozují Blackjack Professional Series bez vedlejší sázky Double Jack™ . V takovém případě nebude možné vsadit sázku Double Jack™ a následující pokyny neplatí.

Hráči mohou vsadit sázku Double Jack™ v rámci běžné hry blackjack. Sázky Double Jack™ musejí být vsazeny po běžných sázkách ve hře blackjack a před rozdáním karet. Po rozdání první karty je nelze měnit nebo vzít zpět. Maximální vedlejší sázka, kterou lze vsadit, je rovna běžné sázce pro Blackjack.

Sázka Double Jack™ vyhrává, když první karta v běžné hře blackjack je kluk, nebo když první dvě karty v běžné hře blackjack jsou pár kluků. Sázka Double Jack™ prohrává, když první karta v běžné hře blackjack není kluk. Běžná hra blackjack pokračuje až po vyrovnání vedlejší sázky Double Jack™ . Výhry z vedlejší sázky Double Jack™ se vyplácí podle následující tabulky výplat:

První dvě karty Výplata
Dva pikoví kluci 100 x sázka
Pár kluků 25 x sázka
První karta je kluk (jedna karta) 10 x sázka
Jiná kombinace Nic

Blackjack

Pokud karta o hodnotě 10, tj. karta s hodnotou 10 jakékoliv barvy nebo král, královna nebo kluk, plus eso, jsou rozdány v jakékoliv kombinaci, je to Blackjack. Je-li rozdán Blackjack, hráč vyhrává 1,5 násobku sázky. Hráč vyhrává 1,5 násobek své sázky a automaticky prohrává, když dealer dostane Blackjack.

Pokud oba dostanou Blackjack, je to nerozhodně.

Poznámka: Hráč neprohrává sázku Double Jack™ , když krupiér dostane blackjack.

Pojištění

Pokud je viditelná karta dealera eso, hráč musí koupit "pojištění" vsazením a dalším 0,5 násobkem původní sázky. Pokud dealer potom dostane Blackjack, hráč vyhraje dvojnásobek pojišťovací sázky. Pokud hráč nedostane Blackjack, hráč hraje pojišťovací sázku a výnos z původní sázky se určuje součtem všech karet, které má, proti dealerovým kartám.

Stejná výše

Pokud je viditelnou kartou dealera esa a hráč má Blackjack, je hráčovi nabídnuta stejná výše a vyhrává jednonásobek své sázky.

Dělení

Když jsou hráčovi rozdány dvě karty stejné hodnoty (včetně dvou stejných figurových karet), může karty "rozdělit" a zdvojnásobit svou původní sázku.

Je dovoleno pouze jedno dělení.

Bude teď hrát se dvěma kombinacemi Blackjacku, po jedné. První kombinace se rozdává se druhou kartou. Hráč se musí rozhodnout, zda bude Stát nebo zda vezme další kartu kliknutím na Trefit. Když hráč skončil s první kombinaci, musí se přesunout na druhou a postup zopakovat. Když je hráč spokojen s oběma kombinacemi, je řada na dealerovi. Dealer nyní ukáže svou druhou kartu a bere další karty, dokud nemá 17 nebo více.

Poznámka: Hráč nemůže vzít další kartu u rozdělených es. Krupiér rozdá druhou kartu jen pro jednotlivé listy.

Zdvojnásobit

Hráč může sázku zdvojnásobit poté, co vidí své dvě úvodní karty. K doplnění listu bude moci vzít jednu další kartu. Po rozdělení karet je také možné zdvojnásobit sázku kromě případu, kdy jsou rozdělena dvě esa.

Herní nastavení

Na herním panelu klikněte na ikonu klíče. V menu Herní nastavení vyberte aktivaci následujících herních možností:

  • Zvuk. Zapnutí nebo vypnutí všech zvuků.
  • Zvukové efekty. Zapnutí nebo vypnutí zvukových efektů událostí.
  • Hudba na pozadí. Zapnutí nebo vypnutí hudby na pozadí.
  • Rychlost. Zvýšení nebo snížení rychlosti hry.
  • Herní historie Kliknutím zobrazíte aktuální herní historii.

Poznámka: V některých kasinech nemusejí být k dispozici všechna uvedená nastavení hry.

Výběr žetonu

V pravém spodním rohu herního displeje jsou žetony různých hodnot. Kliknutím na jeden z nich před začátkem hry zvolíte hodnotu žetonu vaší sázky. V případě, že jsou u mincí šipky doleva a doprava, klikněte na ně, zobrazí se doplňující hodnoty mincí.

Stručné pokyny ke hře

 • Vyberte žeton a kliknutím umístěte svoji sázku na jedno nebo více polí. Více kliknutí zvýší počet žetonů a výši sázky.
 • Chcete-li umísit vedlejší sázku Double Jack™ (je-li požadovaná a k dispozici), klikněte na žeton a umístěte svoji sázku na symbol Double Jack™ v levém horním rohu každého pole.
 • Pro rozdání karet klikněte na ROZDAT.

Poznámka: Značka Min/Max označuje minimální a maximální sázku na sestavu.

Dokončení hry:

Možnost: Chcete:
Zásah Vzít další kartu.
Stát Nebrat další karty, když jste se svými kartami spokojeni.
Zdvojnásobit Zdvojnásobit sázku poté, co se podíváte na své první dvě karty.
Split Rozdělit karty a hrát dvě hry Blackjack najednou.
Stejná výše Vzít výhru rovnající se sázce, když máte Blackjack a krupiérova odkrytá karta je eso.
Ano Zaplatit pojištění proti tomu, že krupiér dostane ve vybrané hře Blackjack.
Ano všem Zaplatit pojištění proti tomu, že krupiér dostane Blackjack, ve všech hrách.
Ne Odmítnout pojištění proti tomu, že krupiér dostane ve vybrané hře Blackjack.
Ne na vše Odmítnout pojištění proti tomu, že krupiér dostane Blackjack, ve všech hrách.

Další hra:

Možnost: Chcete:
Opakovat sázku Vsadit stejnou částku jako v předchozím kole.
Nová sázka Vsazení nové částky.

Návratnost

 • Teoretická návratnost hráči je 99.60%.

Doplňující informace

 • Následující herní funkce a nastavení se mohou dle všeobecných podmínek této stránky změnit. Více informací viz webové stránky:
  • Postupy použité ke správě nedokončených herních kol.
  • Doba, po jejímž uplynutí neaktivní herní relace automaticky končí.
 • V případě špatné funkce herního hadware/software jsou všechny ovlivněné herní sázky a výplaty zneplatněny a všechny dotčené sázky jsou navráceny.