Pravidla hry Poker Texas Hold´em 1. část

Opakování je matka moudrosti, proto není na škodu si zopakovat základní pravidla hraní oblibené karetní hry Poker Texas Hold´em. Pomůcky: balíček francouzských karet (52 karet ve čtyřech barvách- piky, kříže, káry, srdce), žetony. Nepovinné pomůcky: žeton DEALER. Minimální počet hráčů jsou 2 osoby. Hráči se posadí ke stolu.

Před začátkem samotné hry si hráči vylosují své pořadí. Jeden z hráčů rozdá ostatním hráčům i sobě jednu odkrytou kartu. Hráč s nejvyšší kartou a barvou se stává rozdávajícím (DEALER) pro jednu hru. Další hru se posunuje role DELERA po směru hodinových ručiček k dalšímu hráči.

Hráč, který sedí nalevo od rozdávajícího, musí do hry vložit malou sázku naslepo (SMALL BLIND). Její výše závisí na typu hry nebo domluvě hráčů. Druhý hráč, který sedí nalevo od rozdávajícího, musí vložit velkou sázku naslepo (BIG BLIND). Její výše se rovná dvojnásobku malé sázky naslepo.

Poker Texas Hold´em

Když jsou sázky naslepo vloženy, DEALER rozdá hráčům karty. Připraví si balíček zakrytých karet. První kartu obdrží hráč s malou sázkou naslepo, druhá karta je určena pro hráče s velkou sázkou naslepo a dále DEALER rozdává po směru hodinových ručiček všem hráčům po jedné kartě. Stejný postup opakuje ještě jednou, tak aby každý hráč obdržel 2 karty. Každý hráč má 2 zavřené karty (HOLE CARDS). Hráči si karty mezi sebou neukazují.

Hráči se podívají na své karty. První se vyjadřuje hráč, který vkládal do hry velkou sázku (BIG BLIND). Tento hráč má tři možnosti. Na základě zhlédnutí svých karet může karty složit a ze hry odstoupit (FOLD) nebo dorovná poslední sázku (CALL) nebo sázku navýší (RAISE). Poté je na řadě hráč, sedící po jeho levé ruce. Má také předchozí tři možnosti a sázku může opět navýšit (RERAISE). Stejné možnosti mají i další hráči, kteří mohou ze hry odstoupit, sázku dorovnat nebo navýšit. Vždy se postupuje od jednoho k druhému po směru hodinových ručiček. Sázení v daném kolem může znovuotevřít hráč, který vkládal velkou sázku naslepo. Učinit tak může pouze jednou a to v prvním sázkovém kole. Hráči vždy sázejí na základě stanovených limitů.

Po dorovnání či zvýšení sázek nebo odstoupení ze hry některých hráčů nastává rozdání tří společných karet (FLOP). Tři společné karty rozdává DEALER, přičemž první zakrytou kartu spálí (odhodí zakrytou na stůl) a pak postupně pokládá tři odkryté karty.

Pokaračování v dalším díle.