Staking pro poker

V dnešním článku si ukážeme, jak je důležité správně hospodařit se svým bankrollem když hrajete poker. Za úspěchem mnohých hráčů pokeru stojí totiž tzv. „staking“. Tento anglický název vyjadřuje finanční pomoc pokerovému hráči, aby měl více a větší šanci generovat z pokerových turnajů peníze. Do vztahu vstupují stake neboli pokerový hráč a backer, což je obdoba sponzora, který uhradí vstupní buy-in se všemi poplatky za stakea. Backer může být fyzická osoba, skupina osob či podnikatelský subjekt, často pokerová herna, která si tímto dělá celkem slušnou reklamu a mnohokrát si i zajistí slušnou návratnost své investice.

Samozřejmě se nejedná o nějaké mecenášství, ale takovýto „sponzor“ hledí na to, aby měl ze své investice také nějaké užitky, nejlépe ve finanční podobě. Pokud se jeho hráč pokeru umístí na placeném místě, rozdělují se vyhrané peníze předem dohodnutým poměrem, nejčastěji je to poměrem 50 : 50, ale vždy záleží na dohodě mezi stakeem a backerem. Jednotliví hráči pokeru jsou backery pečlivě vybírání, přece jenom se hraje o dost velké částky a tak je zde investiční opatrnost na místě.

Možná si vzpomenete na českého pokerového hráče Stazska, který se umístil na světovém pokerovém eventu na druhém místě a získal téměř 100 milionů korun. Jelikož vstupní buy-in byl nad dostupné finanční prostředky Stazska, využil také stakingu od svého kamaráda, kterému svým umístěním vydělal poměrně slušný balík peněz.

Médii nedávno proběhla zpráva, že by se měl staking zakázat v americkém státě Nevada, kde se pravidelně pořádá jeden z WSOP turnajů. Nový zákon je prozatím v jednání. Změní se tak tvář pokerových turnajů nebo zůstane zachován současný stav? Nechme se překvapit, do té doby si vyzkoušejte online poker na našich webových stránkách.