VARIANTY POKERU

Limit texas holdem poker

Limit texas holdem poker (poker s limitem) – hra je vhodná pro začínající hráče pokeru, je stanovena nejnižší sázka, kterou hráč musí vsadit a nejvyšší částka, kterou může vsadit.

No limit texas holdem poker

No limit texas holdem poker (poker bez limitu) – nejčastější a nejoblíbenější varianta vhodná pro zkušenější hráče, stanovena je pouze minimální výše sázek, můžete prohrát víc.

Rozdíl mezi hrami limit texas holdem poker a no limit texas holdem poker:

  • rozdíl je ve výši sázek
  • v limit pokeru se méně blufuje, protože se hraje s nižšími limity, kde je pravděpodobné, že hráči dorovnají
  • v no limit pokeru je vyšší riziko

Five Card Stud Poker

Jednoduchá varianta vhodná pro začínající hráče. Každému z hráčů je postupně rozdáno pět karet (jedna obrácená lícem dolů a čtyři karty lícem nahoru). Ve hře nejsou společné karty, sází se před začátkem hry (ante sázky).

Seven Card Stud Poker

Obtížnější varianta pokeru. Ve hře nejsou společné karty, každý hráč vloží před začátkem hry sázku. Postupně je hráčům rozdáno sedm karet (tři obrácené lícem dolů a čtyři karty obrácené lícem nahoru).

Razz Poker

Také 7 Card Stud Low. Ve hře vyhrávají nejnižší karty, před hrou vloží každý hráč sázku a hraje se se sedmi kartami.

Omaha Hi-Lo

V omaha hi-lo může část banku vyhrát i hráč s nejhoršími kartami. Může tedy hrát na nejlepší výherní kombinace nebo na nízké karty. Pak se musí kvalifikovat (tj. všech pět karet bude mít hodnotu maximálně osm).

Heads up poker

Jeden na jednoho, vzhledem k rychlosti hry vhodné pro zkušené hráče.

Všechny varianty pokeru lze hrát jeden na jednoho.

Crazy Pineapple

Na začátku hry hráč dostane tři karty a poté musí jednu kartu vyřadit. Hraje se i na nízké karty, takže pokud je váš list kvalifikován, můžete i s nejnižšími kartami vyhrát polovinu banku.

Draw Poker

V draw pokeru si můžete své karty měnit, pravidla jsou jednoduchá, hra se hraje často i v rodinách, v pokerových hernách častá nebývá.